Дача – місце, де не тільки працюють, щоб отримати врожай, а й відпочивають. Тому важливо, щоб навколо територія мала привабливий вигляд, для чого оформляються газони. Потрібно розглянути, як їх облаштувати й потім доглядати за ними.
Особливості вибору газону для дачі
Газони створюються з різноманітних трав. Зручно, що вже є готові варіанти, але їх кілька, щоб можна було вибрати для певних цілей.
Універсальна суміш, якою можна засівати великі площі.
Мавританська. До неї входять не тільки трави, а й невисокі польові квіти.
Лугова. На вигляд вийде майданчик, схожий на лісову галявину.
Партерна. Елітна суміш або один вид трави, з якої виходить бездоганне покриття.
Спортивна. Спеціально підібрані сорти трав, що забезпечують щільний покрив. Він стійкий до витоптування, тому підходить для оформлення спортивних або ігрових майданчиків.
Вибираючи вид газону, слід визначитися, в якому місці він буде розташовуватися, чи потрібно по ньому буде ходити й скільки часу можна буде присвячувати догляду за ним. Тим, хто приїжджає на дачу тільки у вихідні, краще купувати універсальну суміш, яка не потребує частого покосу.
Також підійде лугова суміш, при посіві якої газони будуть мати вигляд як лісові галявини. Якщо ж дача використовується для постійного проживання, можна купувати різні варіанти, виділяючи на ділянці спеціальні зони для пікніків, ігор і просто для краси.
Ключові етапи створення
Створення газону – досить трудомісткий процес, але варто докласти зусиль, щоб потім милуватися плодами своєї праці. При виборі місця слід враховувати, що трави люблять сонячне світло. Якщо ж потрібно заповнити території, що знаходяться в тіні, це необхідно брати до уваги при виборі газонної суміші.
Є спеціальні види, які відмінно ростуть саме в тіньових зонах. Коли місце вибрано, виконуються такі роботи.
Видалення сміття, каміння, пнів, великих коренів. Територія має бути очищена навіть від маленьких камінчиків. Для оформлення газону потрібен чистий майданчик.
Знищення бур'янів. Простого прополювання сапкою та зрізання верхівок недостатньо, з бур'янами потрібно боротися кардинально, тобто видалити їх з корінням. Щоб їх знищити, можна використовувати два варіанти: глибоке перекопування ґрунту або застосування гербіцидів. Перший трудомісткий, а другий неекологічний, але кожен вибирає те, що йому підходить.
Розмітка контурів. Газон може бути з рівними краями або з плавними вигинами. Для розмітки застосовуються кілочки й мотузка.
Внесення добрив. Щоб посіяні трави добре прижилися, їм потрібно створити умови, тому в ґрунт заздалегідь вносяться добрива. Вони розкидаються по поверхні землі, а потім виконується перекопування.
Вирівнювання. Після перекопування зазвичай залишаються грудки, їх слід розбити, зробивши поверхню рівною.
Посів. Це найважливіший етап, від якого залежить, зійде трава суцільним покривом або будуть лисини. Ідеальний варіант виходить, коли використовується спеціальна сівалка. Завдяки їй насіння розподіляється рівномірно. Якщо посів виконується вручну, насіння змішується з піском у пропорції 50 на 50.
Мінімальна рекомендована кількість насіння на 1 квадратний метр – 30 г. Можна брати 40 або 50 г, це дасть змогу гарантовано уникнути пропусків. Посів найкраще виконувати навесні або в літню пору, хоча є суміші, призначені для посіву восени. У них використано насіння трав, стійких до морозу, які швидко проростають.
Рекомендації щодо догляду
Первісне оформлення газону – це далеко не всі роботи з ним. Згодом обов'язково потрібно буде косити траву, поливати, видаляти бур'яни й вносити підживлення. Тільки в цьому разі галявина буде радувати своєю однорідністю й свіжою зеленню.
Якщо якусь частину газону буде пошкоджено, необхідно виконувати відновлювальні роботи. Це легко зробити зі спеціальною ремонтною сумішшю трав, яку пропонує інтернет-магазин Green Home. Також на сайті https://greenhome.in.ua можна придбати інші види газонних трав.